אודות תבור מוטורס

icon

Scooplogoהכתבה הזאת בסקופ מסכמת די טוב מי אנחנו...

מכוניות על שלט וטיסנים חשמליים, זה התחביב שהוציא את תבור מנצור מהבית בגיל מאוחר, גרם לו להתמכר ולבסוף לסחוף אחריו אלפים • "אין גיל לתחביב. מבחינתי, כל זמן שהוא לא מול המחשב הוא זמן איכות שלאחרונה קצת איבדנו''

      253704_468377759850951_992309247_n

 בגיל 37 הבין תבור מנצור מאשקלון שהילד הקטן שבתוכו מעולם לא עזב. זאת הסיבה שהתחביב החדש אליו נמשך הפך עם השנים למקצוע. הוא החל לרכוש מכוניות בנזין על שלט וטיסנים חשמליים ומצא את עצמו בשטח, בהתחלה לבד, כשהוא מתחרה על איזה רכב יגיע לקו הסיום. מאוחר יותר החוויה הזו הפכה משותפת ליותר ויותר אנשים, עד שהבין מנצור שאין ברירה, הוא חייב לתת להם בית.

הוא פתח את העסק 'תבור מוטורס' והפך לנציג הרשמי שמייבא ומוכר מכוניות בנזין וטיסנים. בסוף השבוע הוא אף מארגן קבוצת לקוחות וחברים טובים וכולם יוצאים למסלול חולי כדי לערוך תחרויות מירוץ ולהרגיש לכמה שעות כמו ילדים שנהנים מהדברים הפשוטים יותר של החיים.

269187 341270255965385 642015031 N

"התמכרתי לנושא לפני מספר שנים", מספר מנצור. "השיגעון הקודם שלי היה אופנועים וחיפשתי אחר תחביב שיוסיף לאדרנלין בלי סיכון פיזי. בתקופה שלנו אנחנו מוצאים את עצמנו מבלים זמן איכות עם ילדינו בעיקר כשאנחנו תקועים איתם מול הטלוויזיה או המחשב. כל דבר שיוציא אותנו החוצה וינתק אותנו מעידן ה'פייסבוק' הוא מבורך. זאת הסיבה שהתחביב הזה סחף הרבה מאוד אנשים אחריו, מקטן עד גדול, ככה שהברכה בו היא קודם כל החיבור בין ההורה לילד. במהלך השבוע יכולים כולם לצאת לבלות יחד, ומבחינתי כל זמן שהוא לא מול המחשב או כל אמצעי אחר שמנתק אותך מהסביבה הטבעית, הוא זמן איכות שלאחרונה קצת איבדנו''.

איך הפך התחביב למקצוע עד כדי פתיחת עסק?

''יש המון אנשים באזור הדרום שמסיעים את המכוניות או מעיפים את הטיסנים, אבל עד עכשיו הם לא קיבלו את השירות שזכו לו אלה שגרים במרכז. כעת הם לא צריכים לנסוע לראשון לציון או לתל-אביב, הם פשוט יכולים לקבל שירות ותמיכה מקצועית כאן באשקלון, קרוב לבית".

ומאז אתם נפגשים בכל שישי לתחרויות מירוץ?

''כן, זה ספורט לכל דבר. יש מי שמשחק כדורגל, אחרים כדורסל או טניס, ויש מי שמתקבץ סביב דיונות חוליות כדי להתכונן למירוץ מכוניות. זהו ספורט שמתאים לכל הגילאים, הוא אינו דורש כושר גופני, תורם להתפתחות מוטורית בקרב הילדים וכמובן מחבר בין כולם. מצחיק כמה שלעיתים זה ממש בולט לעין המשיכה לתחום הזה מכל גווני הקשת ובתוך המשפחות עצמן. על הדרך אתה גם רוכש חברים חדשים, אם זה בקבוצה שפתחנו ברשת החברתית, או במפגשים הקבועים שלנו''.

מה אתה חושב על התופעה הזו שמהר מאוד הפכה להתמכרות?

''אני אומר שאין גיל לתחביב, נקודה. בשנתיים האחרונות קיימתי מפגשים שלאט לאט גדלו לממדים עצומים, ובכל פעם התפלאתי מההיענות לתחום. גיליתי פתאום שיש המון אנשים באזור שרוצים להסיע, רק שאין להם עם מי. החבר'ה שלנו נפגשים בכל שישי בצהריים, כל פעם במקום אחר, ובכל פעם זאת חוויה אחרת לחלוטין. מגיעים אנשים חדשים, האדרנלין זורם לך בגוף והכיף נמשך עד שנכנסת השבת וכולם מתפזרים לבתים, עד לפעם הבאה".